Заглавие на Галерия
С голяма радост и гордост днес в Обединено училище „Христо Ботев“ – с. Калугерово открихме обновения си физкултурен салон. След дълги години, през които той бе извън експлоатация, сега е напълно ремонтиран и отворен за учебни и извънкласни дейности.
Празничното събитие започна с тържествен водосвет, отслужен от отец Ангел, който отправи благословия за здраве и успех.
Сред гостите на събитието бяха кметът на община Лесичово – г-н Серьожа Лазаров, кметът на с. Калугерово – г-н Ангел Божилов, зам.-кметът на община Лесичово – г-жа Веселина Милкова, началникът на отдел „Европроекти“ – г-жа Любка Фиткарова, старши експерт по образование – г-жа Тихомира Върбанова, директори на учебни заведения от общината, управители на ЦНСТ – с. Лесичово, управител на „Жулев дом“ – с. Лесичово и представители на читалище „Теофил Бейков“.
Учениците озариха събитието с музика, песни и танци, а в очите им личеше неподправената радост от новата зала, в която вече ще могат да спортуват, да тренират и да се развиват.
Ремонтът на физкултурния салон е финансиран от Министерството на образованието по Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища, с подкрепата и съдействието на г-н Серьожа Лазаров при реализирането на проекта.
Вярваме, че новата придобивка ще вдъхнови нашите ученици към активен и здравословен начин на живот, спортен дух и високи постижения.
Училището ни благодари за подкрепата и съдействието на община Лесичово, които допринесоха за осъществяването на този проект.
Вярваме, че новата придобивка ще вдъхнови нашите ученици към активен и здравословен начин на живот, спортен дух и високи постижения.

























